SHBC висока крај кориснички водоотпорен тешко eva случај

Краток опис:

Секој случај, било потреби:

Со ставање на потребите на клиентите, во центарот на нашето производство и дизајн процеси. Ние се стремиме да обезбеди најдобар кориснички носење решенија за нашите клиенти. Од концепт до финален случај, ние посветен за да додадете дополнителни вредности на производи на нашите клиенти:


 • MOQ :: 500 Парче / Парчиња
 • Experting Порт :: Шенжен, Куангџоу или било која друга пристаништа во Кина
 • детали за производот

  технологија на производство

  Тагови производ

  SHBC OEM EVA waterproof hard Ева случај is not only a  protective carrying solution, but also with very fashion and stylish design. It Offers advanced design and supreme quality,  Case shape, color, logo, inside structure could be customized to meet your needs and branded to reflect your professional identity.

  Ева случај with features of:

  • Body is thermoformed with EVA material which is lightweight yet durable
  • Personalized shape/color/logo/zipper/handels are avaliable
  • Customized foam available(Your high-end product could havea taylor-made “home”
  • Recylable to use, it is more than a packaging, it could be repeating using as stroage, travelling, transportation etc
  • BEST high-end packaging solution to add extra values to your products

  прилагодено ЕВА дело

  спецификација:

  Име на предметот: ЕВА тврд куфер
  Modle Не: SHBC-TC-M002
  примена: Пакување, во трговијата на мало
  карактеристики: Лесен, но здрав, изгледа одлично, додека за заштита што е во внатрешноста; Шок и отпорен на вода
  боја: Црна (било која друга бои може да бидат избрани)
  Тежина: 0.5kg
  опции на логото: Втиснување. Други опции: печатење, гумени далноводи, метал значка, ципа Извлекувач, Хендл и сл
  материјал: 1680D најлон (површина) + EVA (тело) + Velevet (поставата)
     
  димензии
  Надворешни димензии: 8.67 * 6.69 * 2.56 инчен
  Внатрешни димензии: 8.26 * 6.29 * 2.17 инчен
     
     
  Тргување информации:
  MOQ: 500pcs
  Водечко време: 30-45 дена за серијата цел; 7-20 дена за примерок
  Рок на плаќање: Мувла и Пример: 100% со производство orderMass: 40% депозит, 60% пред превозот
  Политика примерок
  Exsiting Пример $ 10 $ 20
  Прилагодено Пример: Обработка, трошоците Мувла
  Други кориснички Опции:
  пакување: Ракавите, боја кутии или други кориснички packaing на барања

 • Тема:
 • Следно:

 • How is the foam EVA cases are produced? the lamination processes of surface, body(EVA Ethylene Vinyl Acetate) and lining process creates better adhesion of cover material to the formed foam.

  9B75

  The EVA carrying cases sutiable for any products you could imagine, any cases, any needs could be specially designed for you.

  P2_01

  P2_02P2_03

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !