SHBC врвот одделение ОЕМ хард школка ЕВА тешко случај со пена

Краток опис:

Секој случај, било потреби:

Со ставање на потребите на клиентите, во центарот на нашето производство и дизајн процеси. Ние се стремиме да обезбеди најдобар кориснички носење решенија за нашите клиенти. Од концепт до финален случај, ние посветен за да додадете дополнителни вредности на производи на нашите клиенти:


 • MOQ :: 500 Парче / Парчиња
 • Experting Порт :: Шенжен, Куангџоу или било која друга пристаништа во Кина
 • детали за производот

  технологија на производство

  Тагови производ

  спецификации:

  Име на предметот:  ЕВА тешко случај со пена
  Modle Не: SHBC-TC-M009
  Надворешни димензии: 22 * 12 * 4cm
  Внатрешни димензии: 21 * 11 * 3 см
  боја: Црна (било која друга бои може да бидат избрани)
  Тежина: 0.2KG
  материјал: PU (површина) + EVA (тело) + Velevet (поставата)
  Забелешка:  Производот само за прикажување цел, контактирајте со нас за кориснички случај
     
  карактеристики:
  примена: Пакување, во трговијата на мало
  опции на логото: Втиснување. Други опции: печатење, гумени далноводи, метал значка, ципа Извлекувач, Хендл и сл
  карактеристики: Лесен, но здрав, изгледа одлично, додека за заштита што е во внатрешноста; Шок и отпорен на вода
     
  Тргување информации:
  MOQ: 500pcs
  Водечко време: 30-45 дена за серијата цел; 7-20 дена за примерок
  Рок на плаќање: Мувла и Пример: 100% со производство orderMass: 40% депозит, 60% пред превозот
  Политика примерок
  Exsiting Пример $ 10 $ 20
  Прилагодено Пример: Обработка, трошоците Мувла
  Други кориснички Опции:
  пакување: Ракавите, боја кутии или други кориснички packaing на барања

 • Тема:
 • Следно:

 • How is the foam EVA cases are produced? the lamination processes of surface, body(EVA Ethylene Vinyl Acetate) and lining process creates better adhesion of cover material to the formed foam.

  9B75

  The EVA carrying cases sutiable for any products you could imagine, any cases, any needs could be specially designed for you.

  P2_01

  P2_02P2_03

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете Куп

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете срце