Отпорност Водоотпорен Преносни случај за GoPro Hero

Краток опис:

Секој случај, било потреби:

Со ставање на потребите на клиентите, во центарот на нашето производство и дизајн процеси. Ние се стремиме да обезбеди најдобар кориснички носење решенија за нашите клиенти. Од концепт до финален случај, ние посветен за да додадете дополнителни вредности на производи на нашите клиенти:


 • MOQ: 500 Парче / Парчиња
 • Experting Port: Шенжен, Куангџоу или било која друга пристаништа во Кина
 • Dimension: Custom, or Existing EVA case moulds for your need
 • Material: PU/Polyester/Nylon+EVA+Jersey/Velvet/Lycar, etc.
 • детали за производот

  технологија на производство

  Тагови производ

  спецификации:

   
  Име на предметот: случај кориснички тешко школка со пена за алати за пакување
  Modle Не: SHBC-TC-M0015
  примена: Пакување, во трговијата на мало
  карактеристики: Лесен, но здрав, изгледа одлично, додека за заштита што е во внатрешноста; Шок и отпорен на вода
  боја: Браун (било која друга бои може да бидат избрани)
  Тежина: 0.8KG
  опции на логото: Втиснување, Други опции: печатење, гумени далноводи, метал значка, ципа Извлекувач, Хендл и сл
  материјал: 1680D најлон (површина) + EVA (тело) + Velevet (поставата)
     
  димензии
  Надворешни димензии: 22 * 17 * 6.5 см
  Внатрешни димензии: 21 * 16 * 5,5
   Забелешка: Случаите само за прикажување цел: Било која форма, било големини може да се customzied на барања
     
  Тргување информации:
  MOQ: 500pcs
  Водечко време: 30-45 дена за серијата цел; 7-20 дена за примерок
  Рок на плаќање: Мувла и Пример: 100% со производство orderMass: 40% депозит, 60% пред превозот
  Политика примерок
  Exsiting Пример $ 10 $ 20
  Прилагодено Пример: Обработка, трошоците Мувла
  Други кориснички Опции:
  пакување: Ракавите, боја кутии или други кориснички packaing на барања

 • Тема:
 • Следно:

 • How is the foam EVA cases are produced? the lamination processes of surface, body(EVA Ethylene Vinyl Acetate) and lining process creates better adhesion of cover material to the formed foam.

  9B75

  The EVA carrying cases sutiable for any products you could imagine, any cases, any needs could be specially designed for you.

  P2_01

  P2_02P2_03

   

  MORE DETAILS: CLICK HERE!!!

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !